licencja pilota, gdzie warto ?

licencja pilota, gdzie warto ?

Czy zdobycie licencji pilota rekreacyjnego jest trudne? Interesuje mnie od dawna ten temat i nie wiem czy dalej marzyć czy dać sobie z tym spokój?

Wariat

Posty: 2

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

francuzik

Posty: 4

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi różne szkolenia. Można tam dostać licencje rekreacyjną, turystyczną, ale i na latanie w nocy. Każdy może znaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, ale nie lata, bo kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga zabawa, dlatego nie jest przeznaczona dla każdego.

labuh

Posty: 8

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

EQP

Posty: 3

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, natomiast żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie zdobycie, zatem zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to należałoby byłoby zbadać czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

inhuman

Posty: 7

 
Mnie się marzyło dostanie licencji pilota, lecz koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, lecz to kilkaset zł na godzinę. Szkoda.

Kruczek23

Posty: 6

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wówczas można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

syrena88

Posty: 6