Sztukateria wewnętrzna XPS

Sztukateria wewnętrzna XPS

Dzień dobry. Pracuję jako architekt wnętrz i ostatnimi czasy widzę duże zainteresowanie projektami z wykorzystaniem sztukaterii. Z jakich materiałów korzystacie? Jakich producentów byście doradzili? Zależałoby na stałej współpracy, a co za tym idzie preferencyjnych warunkach dla stałego klienta.

wigry00

Posty: 8

 
Jak myślicie, czy zupełny laik, który jedyne co w domu wykładał to panele poradzi sobie z montażem sztukaterii? Jak to u was wyglądało? Udało się bez problemów skleić elementy, żeby to miało ręce i nogi?

pracuss33

Posty: 25

 
Może w przyszłym roku będziemy remontować budynek to wtedy się nad sztukaterią na elewację zastanowię. Póki co to tylko widziałem na innych obiektach takie dekoracje sam jeszcze nigdy nie kładłem ani nie kupowałem.

Linerrr

Posty: 23

 
Trochę mam obaw jeśli chodzi o jakość i trwałość sztukaterii a nie ukrywam że wizualnie takie zdobienia mi się bardzo podobają. Tylko właśnie ciekawe na ile styropian jest w stanie sobie radzić na dłuższą metę i czy po roku taka dekoracja nie nadaje się do wymiany?

Walentyy45

Posty: 37

 
Żadna firma w tym momencie mi do głowy nie przychodzi która by produkowała sztukaterię i inne listwy na dobrym poziomie. Ale jak się czegoś dowiem to dam znać, bo w sumie też się rozglądam za tego typu dekoracjami.

Jacuś24

Posty: 2

 
Jeszcze nigdy takich listew nie kupowałem i nie kładłem także nie za bardzo jestem zorientowany w producentach. Ciekawe czy w ogóle w Polsce takie rzeczy produkują, czy trzeba jednak od zagranicznych marek brać, co pewnie wyszłoby drożej.

Adi666

Posty: 17

 
Ja muszę listwy przypodłogowe wymienić, bo te co są to już od dawna wyglądają po prostu źle. Ale tak jakoś nie było ostatnio okazji żeby się nimi zająć. Inne rzeczy się wymieniało a o takim drobiazgu człowiek zapominał.

codePerformance

Posty: 17

 
Można się teraz taką sztukaterią rzeczywiście fajnie pobawić jeśli ktoś ma aranżacyjną wyobraźnię. Sam montaż takich listew nie jest skomplikowany, ale też jeśli ktoś będzie pierwszy raz coś takiego kładł to na pewno trzeba być uważnym i z klejem nie przesadzić.

namok

Posty: 7

 
Wiesz co, ja od dłuższego czasu jeśli chodzi o elewacyjną sztukaterię zaopatruję w firmie Perfect Styr. Mają preferencyjne warunki, przy moich dość dużych zamówienia dostawę robią mi za darmo, poza tym tutaj jest rzeczywiście duża dostępność listew, paneli, kolumn i innych kształtów. Jeśli czegoś konkretnego potrzebuję na wczoraj, to zazwyczaj to mają na stanie. O firmie i technologii w jakiej styropian produkują jest na ich stronie dużo info -perfectstyr.com.pl.

Limwner45

Posty: 20

 
Szukam też takich dekoracji i już mam w sumie kilka modeli i kilka sklepów na oku. Sądziłem, że wybór będzie bardziej ograniczony ale nie jest źle, jakościowo to wszystko wygląda też dość przyzwoicie.

vokalek

Posty: 18