Jaki grzejnik

Jaki grzejnik

Cześć, jak oceniacie rynek grzejników elektrycznych? Czy warto? Gdzie kupić? Zalety, wady, głównie z perspektywy laika? :) Proszę o wasz udział w dyskusji.

edyta123

Posty: 11

 
Przystosuj koniecznie instalację grzejników na podczerwień pod kubaturę nieruchomości. Wtedy zaoszczędzisz spokojnie kilkanaście lub więcej procent. Jeżeli masz dzieci to zalecam montaż na suficie. Fajnie taki grzejnik wygląda.

Hoteowo24h

Posty: 15

 
Podczerwień zapewnia znacznie świeższe warunki funkcjonowania domowników, szczególnie na małej przestrzeni. No i nie masz do czynienia z wilgocią, co w starszym budownictwie bywa zbawienne. Nie sądzę, aby ktoś z grzejnikiem na podczerwień miał problem z pleśnią.

arbusik45

Posty: 23

 
W ogrzewaniu na podczerwień najbardziej doceniam to, że masz tutaj minimalne, nieodczuwalne przez organizm wahania temperatury. Jeszcze możesz powiązać grzejniki elektryczne z systemem fotowoltaicznym. Wtedy długoterminowo jesteś w stanie wygenerować naprawdę srogie oszczędności na ogrzewaniu.

TomekK

Posty: 13

 
Promieniowanie podczerwone jako ogrzewanie to też plus dla organizmu, chociażby ze względu na poprawę samopoczucia domowników. Wiem, że w wielu nowoczesnych saunach występuje promieniowanie podczerwone, a teraz możesz w sumie niskim kosztem zainwestować w grzejnik.

idzepeto

Posty: 26

 
Teraz nowoczesne technologie ogrzewania na podczerwień charakteryzują się lepszą wydajnością od gazu. Do tego dochodzi znacznie niższy koszt wdrożenia podobnego ogrzewania, chociażby na poziomie domu jednorodzinnego. Dla mnie to jednak spora zaleta.

Wariat

Posty: 17

 
Najlepiej szukać grzejników elektrycznych, które posiadają emiter promieniowania podczerwonego umieszczony na zewnątrz. W ten sposób naturalnie podnosisz wydajność ogrzewania.

upierdos45

Posty: 13

 
Podczerwień stosuje się w biurach, domach, kamienicach (szczególnie duży wpływ na zanik pleśni). Wiem, że niektórzy ludzie zamieniają grzejnik elektryczny w lustro, a przez to oszczędzają sporo przestrzeni.

antoś_01

Posty: 9

 
Polecon o mi grzejnik na podczerwień przy rehabilitacji ojca i faktycznie mówił, że mu lepiej przy takim ogrzewaniu. W całym pomieszczeniach masz również do czynienia z równym rozłożeniem stref ciepła. Grzejnik też zazwyczaj nie nagrzewa się do skrajnych temperatur.

Mr Frog

Posty: 14

 
Weź sobie wyceń za darmo instalację ogrzewania na podczerwień u bezpośredniego producenta infrapanel.pl. To jeden z niewielu producentów, który przedstawia realne wyliczenia i jeszcze pomaga ustawić grzejniki tak, abyś nie tracił pieniędzy. Projekt, montaż, serwis masz w jednym miejscu. Mam w kamienicy od nich grzejnik elektryczny, który emituje promieniowanie podczerwone. Skończył się problem powracającej pleśni, odżyłem, znacznie lepiej śpię. Kurzu też jakby mniej, nie unosi się w powietrzu. Bardzo zdrowe dla człowieka ogrzewanie.

wisła1905

Posty: 19